четвер, 28 січня 2021 р.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

 


Це Голокост – всього одне лиш слово,

Та його сенс – пекучий болі жар,

Вбивали всіх!.. старого і малого,

І мало хто життя порятував.

 

 

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – переслідування та масового винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона євреїв, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо більш точної кількості страчених. Символом Голокосту в Україні став Бабин Яр у Києві. Нацистські окупанти розстріляли там майже 100 тисяч київських євреїв.

А все почалося, коли до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, який затвердив у країні націонал-соціалістичний режим. Цей режим грунтувався на нацистській расовій доктрині, згідно з якою німці-«арійці» належать до вищої раси, а євреї, як в основному і інші народи, вважалися – недолюдьми.

За роки війни нацисти знищили близько 6 млн євреїв, що становило приблизно третину загальної чисельності євреїв в усьому світі в той час.

Голокост євреїв на окупованій нацистами території Радянського Союзу відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення було розстріляно.

Десятки тисяч людей по всьому світу за порятунок євреїв під час Голокосту були нагородженні високим званням «праведник світу». Серед них - 1755 українців.

В цей день по всій Україні та за її межами проводяться заходи з вшанування пам’яті безневинно закатованих фашистами представників єврейської нації. Особлива увага приділяється інформаційним заходам, які проводяться серед молоді. В нашому закладі з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту проведено тематичну виховну годину «Голокост – шрам на серці людства»  

(3-Б клас, класовод Колісник О.О.), темою якої є вічна пам'ять і зобов'язання докласти зусиль до   недопущення геноцидів і злочинів проти людяності.

Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті та відстоювати гідність людини.

Присутні з жалобою в очах переглянули документальну відеохроніку та ознайомилися з виставкою- інсталяцією  «Бабин Яр: Голгофа українського єврейства» .




Немає коментарів:

Дописати коментар